Славні традиціі в університеті має мотоспорт. У 1954 році з ініціативи ректорату тоді ще Київського автомобільно-дорожнього інституту під керівництвом Козиря Георгія Власовича і Грачова Юхима Івановича була створена мотокоманда. Тоді в її розпорядженні було лише 2 спортивні мотоцикли.

   Першим тренером і керівником мотокоманди був майстер спорту СРСР Костянтин Михайлович Цицельский, який готував студентів-спортсменів до участі в змаганнях і сам брав активну участь в змаганнях.

Константин Михайлович Цицельский      КАДИ 1955

   У 1958 році керівником команди став майстер спорту СРСР, заслужений тренер України Леонід Юхимович Братковський (25.01.1930 - 29.06.2001).

Леонид Ефимович Братковский       Леонид Ефимович Братковский       Леонид Ефимович Братковский

   За свою тренерську кар'єру він виховав 7 чемпіонів Радянського Союзу, 43 чемпіона України, 54 майстра спорту, 83 кандидата в майстри спорту, 400 першорозрядників.

   У 1961 році за ініціативи Леоніда Юхимовича вперше були проведені відкриті змагання з мотокросу на призи Київського автомобільно-дорожного інституту, які в майбутньому стали традиційними. У 1968 році мотокрос стає першістю СРСР серед студентів і присвячений пам'яті двічі Героя Радянського Союзу льотчика-космонавта В.М. Комарова, який до трагічної загибелі був гостем студентів і був обраний почесним студентом. Ці змагання користувалися величезною популярністю серед мотоспортсменів СРСР, мотокоманди з усієї країни (включаючи Владивосток, Мурманськ) були учасниками мотокросу. Студенти КАДІ 26 разів ставали переможцями цих змагань.

Увеличить  Увеличить   Увеличить

   За всім цим стояв Леонід Юхимович Братковський, він був людиною з великої літери, намагався впроваджувати все краще, чудовий організатор, талановитий вихователь молоді, щедро дарував свої знання та уміння юним вихованцям, людина широкого кругозору, усього себе присвятив улюбленій справі. За підготовку спортсменів високого класу Л.Ю. Братковському було присвоєно звання заслуженого тренера УРСР і вручена урядова нагорода - медаль "За трудову доблесть". З 1992 року інститут разом з міністерством освіти і федерацією мотоспорту України проводить етапи відкритого чемпіонату України з мотокросу. Це все стало можливим завдяки зусиллям Леоніда Юхимовича Братковського.

   На сьогоднішній день НТУ - єдиний вищий навчальний заклад в Україні, який має командуз мотоциклетного спорту, що бере участь в чемпіонатах Європи, країн СНД, України. За підсумками останніх сезонів команда посідає призові місця, а саме: друге місце у вищій лізі, третє - у першій лізі, друге - в кубку України, перше в кубку Києва. Мотоспортсмени університету входять до складу збірної команди України, захищають честь країни на міжнародних змаганнях, є кількаразовими чемпіонами і призерами чемпіонату та кубків країни. У 2002 році студенти університету, майстри спорту Асманов Антон і Круглик Андрій брали участь у чемпіонаті Європи з мотокросу. За результатами сезону - Асманов Антон посів шосте місце, а Круглик Андрій увійшов до двадцятки найсильніших мотоспортсменів континенту.

Увеличить  Увеличить   Увеличить

   Зараз в складі збірної Національного транспортного університету з мотоспорту готуються підкорювати спортивні вершини 25 вихованців. На них покладено почесну місію - гідно представляти університет на змаганнях різного рангу.

Увеличить

   У 2004 році мотокоманда визначала ювілей - 50 років від дня заснування. В ювілейному році вона взяла участь у багатьох стартах, в тому числі в змаганнях чемпіонату Європи, країн СНД, Україниз мотокросу. В останні роки склалася чудова традиція надавати допомогу в організації та проведенні етапів чемпіонату України, Європи та кубку Києва.
Мотокоманда НТУ